piątek, 5 sierpnia 2016

Dziś będzie co nieco o modnym ostatnio duecie: Bene Vobis Witamina D3 +K2 MK-7

Artykuł sponsorowany

Dziś będzie co nieco o modnym ostatnio duecie: witamina K2 i witamina D3. Chcielibyśmy Wam przedstawić preparat:", ale zanim do niego przejdziemy kilka słów tytułem wstępu. Dlaczego akurat takie połączenie w preparacie? 

Witamina D3 i witamina K2- a mocne kości

Pewnie gdybyśmy spytali Was jaką funkcję pełni witamina D, to większość odpowiedziałoby, że wpływa na prawidłowy stan kości i zębów. Chyba każdemu nasunęłoby się skojarzenie witaminy D z profilaktyką krzywicy oraz osteoporozy. I słusznie. Rzeczywiście witamina D3 reguluje gospodarkę wapniowo- fosforanową organizmu, wpływa na absorpcję wapnia i fosforu przez układ pokarmowy, co powoduje zwiększenie poziomu wapnia w surowicy krwi. Nie gwarantuje to jednak dostarczenia wapnia do kości. Ba.. nadmiar wapnia może osadzać się w naczyniach krwionośnych i powodować niebezpieczne zwapnienia. 
Okazuje się, że do prawidłowego procesu mineralizacji kości niezbędna jest także witamina K2 mk7. Odgrywa ona istotną rolę w procesie absorpcji wapnia przez kości. Aktywuje ona specjalne białka- osteokalcyny, które uczestniczą w tych procesach. A więc jeśli chcecie naprawdę zadbać o swoje kości warto postawić nie tylko na wapń, ale także duet: witamina D3 i K2 MK-7:)

Witamina K2, a układ krążenia


Witamina K2 mk-7 wpływa także pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy. Zapobiega zwapnieniom ścian naczyń. 

Bene Vobis "Witamina D3 +K2 MK-7?" Młyn Oliwski

Zawarta w preparacie witamina D3 wytwarzana jest z lanoliny owczej. Z lanoliny otrzymuje się pochodną cholesterolu, która na skutek reakcji chemicznych przekształca się w witaminę D3.

Witamina K2 zawarta w preparacie to forma K2 MK-7 uzyskiwana z natto, co gwarantuje jej wysoką przyswajalność.

Składniki witaminowe zostały rozpuszczone w kwasach tłuszczowych omega-3, omega-6 i omega-9. 

Suplement został wyprodukowany w certyfikowanym laboratorium zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP). Na stronie producenta znaleźć można analizę laboratoryjną zawartości głównych składników preparatu. Badanie to zostało przeprowadzone przez akredytowane laboratorium badawcze. 

Jeśli chodzi o zawartość poszczególnych witamin, to w 1 kapsułce mamy:
2000 j.m witaminy D3 oraz 100 mck witaminy K2 MK-7, a więc całkiem przyzwoicie.

Preparat ma postać miękkich kapsułek softgel. Są to kapsułki żelatynowe, elastyczne, wytrzymałe mechanicznie. Nie ma tutaj konieczności stosowania całej masy substancji pomocniczych, jak w przypadku formy tabletek. Dodatkowo postać miękkiej kapsułki gwarantuje odpowiednią trwałość fizyczną i chemiczną zawartych we wnętrzu kapsułki substancji aktywnych. 

Kapsułki mają optymalną wielkość, co sprawia, że są łatwe do przełykania. Opakowanie 120 kapsułek to koszt około 90 zł.

8 komentarzy:

 1. A jaka odmiana witaminy K2 działa lepiej mk7 czy mk4?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MK-4 jest efektywniejsze i szybciej zużywane przez organizm, a także jest oficjalnie wykorzystywana przez Japończyków do leczenia osteoporozy, jest także więcej udokumentowanych działań MK-4 na zapobieganie złamaniom, niż przy MK-7. Za to faktycznie MK-7 działa dłużej, bo utrzymuje się we krwi nawet do 72 godzin, gdzie MK-4 zaledwie do paru godzin.

   Usuń
 2. Ja kupiłem i jestem zadowolony mają naprawdę b.dobre produkty

  OdpowiedzUsuń
 3. A co Pani sądzi o tym produkcie: ALINESS WITAMINA K2 MK7 FORTE, zawiera witamina K2 - 200 mcg i d3 2000 j.m.
  Składniki:
  Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, witamina K2 (Vita MK7), witamina D3 (cholekalcyferol). Otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol, woda, barwniki: E171 – dwutlenek tytanu.
  Zastanawia mnie trochę ten E171...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie nie zalecam kupowania suplementów drogą internetową. Nie ma nad nimi żadnej kontroli, nie wiadomo jak są przechowywane itp.

   Usuń
  2. To czemu tu jest ten post, skoro ta firma sprzedaje tylko przez internet?

   Usuń
 4. tylko z tego co się zorientowałam witamina D i K są antagonistami, czy więc jest sens przyjmować je w jednym preparacie? Tutaj link to tabeli antagonizmów i synergizmów witamin: http://bonavita.pl/synergizm-i-antagonizm-witamin-oraz-skladnikow-mineralnych

  OdpowiedzUsuń

Powiadomienia o nowych wpisach :)