piątek, 5 sierpnia 2016

Dziś będzie co nieco o modnym ostatnio duecie: Bene Vobis Witamina D3 +K2 MK-7

Artykuł sponsorowany

Dziś będzie co nieco o modnym ostatnio duecie: witamina K2 i witamina D3. Chcielibyśmy Wam przedstawić preparat:", ale zanim do niego przejdziemy kilka słów tytułem wstępu. Dlaczego akurat takie połączenie w preparacie? 

Witamina D3 i witamina K2- a mocne kości

Pewnie gdybyśmy spytali Was jaką funkcję pełni witamina D, to większość odpowiedziałoby, że wpływa na prawidłowy stan kości i zębów. Chyba każdemu nasunęłoby się skojarzenie witaminy D z profilaktyką krzywicy oraz osteoporozy. I słusznie. Rzeczywiście witamina D3 reguluje gospodarkę wapniowo- fosforanową organizmu, wpływa na absorpcję wapnia i fosforu przez układ pokarmowy, co powoduje zwiększenie poziomu wapnia w surowicy krwi. Nie gwarantuje to jednak dostarczenia wapnia do kości. Ba.. nadmiar wapnia może osadzać się w naczyniach krwionośnych i powodować niebezpieczne zwapnienia. 
Okazuje się, że do prawidłowego procesu mineralizacji kości niezbędna jest także witamina K2 mk7. Odgrywa ona istotną rolę w procesie absorpcji wapnia przez kości. Aktywuje ona specjalne białka- osteokalcyny, które uczestniczą w tych procesach. A więc jeśli chcecie naprawdę zadbać o swoje kości warto postawić nie tylko na wapń, ale także duet: witamina D3 i K2 MK-7:)

Witamina K2, a układ krążenia


Witamina K2 mk-7 wpływa także pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy. Zapobiega zwapnieniom ścian naczyń. 

Bene Vobis "Witamina D3 +K2 MK-7?" Młyn Oliwski

Zawarta w preparacie witamina D3 wytwarzana jest z lanoliny owczej. Z lanoliny otrzymuje się pochodną cholesterolu, która na skutek reakcji chemicznych przekształca się w witaminę D3.

Witamina K2 zawarta w preparacie to forma K2 MK-7 uzyskiwana z natto, co gwarantuje jej wysoką przyswajalność.

Składniki witaminowe zostały rozpuszczone w kwasach tłuszczowych omega-3, omega-6 i omega-9. 

Suplement został wyprodukowany w certyfikowanym laboratorium zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP). Na stronie producenta znaleźć można analizę laboratoryjną zawartości głównych składników preparatu. Badanie to zostało przeprowadzone przez akredytowane laboratorium badawcze. 

Jeśli chodzi o zawartość poszczególnych witamin, to w 1 kapsułce mamy:
2000 j.m witaminy D3 oraz 100 mck witaminy K2 MK-7, a więc całkiem przyzwoicie.

Preparat ma postać miękkich kapsułek softgel. Są to kapsułki żelatynowe, elastyczne, wytrzymałe mechanicznie. Nie ma tutaj konieczności stosowania całej masy substancji pomocniczych, jak w przypadku formy tabletek. Dodatkowo postać miękkiej kapsułki gwarantuje odpowiednią trwałość fizyczną i chemiczną zawartych we wnętrzu kapsułki substancji aktywnych. 

Kapsułki mają optymalną wielkość, co sprawia, że są łatwe do przełykania. Opakowanie 120 kapsułek to koszt około 90 zł.

5 komentarzy:

 1. A jaka odmiana witaminy K2 działa lepiej mk7 czy mk4?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MK-4 jest efektywniejsze i szybciej zużywane przez organizm, a także jest oficjalnie wykorzystywana przez Japończyków do leczenia osteoporozy, jest także więcej udokumentowanych działań MK-4 na zapobieganie złamaniom, niż przy MK-7. Za to faktycznie MK-7 działa dłużej, bo utrzymuje się we krwi nawet do 72 godzin, gdzie MK-4 zaledwie do paru godzin.

   Usuń
 2. Ja kupiłem i jestem zadowolony mają naprawdę b.dobre produkty

  OdpowiedzUsuń
 3. A co Pani sądzi o tym produkcie: ALINESS WITAMINA K2 MK7 FORTE, zawiera witamina K2 - 200 mcg i d3 2000 j.m.
  Składniki:
  Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, witamina K2 (Vita MK7), witamina D3 (cholekalcyferol). Otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol, woda, barwniki: E171 – dwutlenek tytanu.
  Zastanawia mnie trochę ten E171...

  OdpowiedzUsuń

Powiadomienia o nowych wpisach :)