wtorek, 9 lipca 2013

Leczenie nadwagi i otyłości - nowe podejście

Lato w pełni, a ja ciągle otrzymuję od Was drogą mailową mnóstwo pytań o skuteczny preparat na odchudzanie. Dziś więc po raz kolejny na moim blogu będzie o walce ze zbędnymi kilogramami. Faktem jest, że otyłość jest głównym problemem zdrowotnym współczesnego społeczeństwa, a co gorsza - coraz częściej dotyczy także dzieci :( Statystyki pokazują, że większość otyłych nastolatków, także w dorosłym życiu zmaga się z nadmiarowymi kilogramami. Warto więc od najmłodszych lat wyrabiać u swoich pociech prawidłowe nawyki żywieniowe. 

Po pierwsze - zdecydowane NIE dla fast foodów, a tymczasem... to co zobaczyłam ostatnio przy okazji zakupów w galerii handlowej przy McDonalds'ie bardzo mnie zbulwersowało. Niemal przy każdym stoliku dzieciaki - czasami, o zgrozo, zaledwie kilkuletnie - w towarzystwie rodziców objadające się frytkami i burgerami...  Rozumiem, że czasem kobiety chcą  odpocząć od gotowania, ale na pewno nie warto tego robić takim kosztem. Lepiej na przykład w weekend "zapędzić do garów" męża ;)

Po drugie - polecam zwrócić uwagę na sposób spędzania wolnego czasu przez wasze pociechy. Dziś zapanowała moda na tablety, na topie są wszelakie gry komputerowe, konsole itp., a przecież o wiele przyjemniejsze jest spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Sama jestem mamą i wiem, że czasami wygodniej jest włączyć dziecku bajki czy jakąś grę, aby mieć chwilę spokoju, ale jednak róbmy to wszystko z umiarem, a niech codziennym zwyczajem będzie ruch na świeżym powietrzu, zwłaszcza, że pora roku temu sprzyja.

Złe nawyki wyniesione z dzieciństwa, często skutkują nadwagą, czy otyłością w późniejszym okresie. Wtedy jednak zamiast stawiać na ruch i zdrową dietę,  często szukamy "cudownych pigułek" na odchudzanie. Uwierzcie jednak, że choć rynek farmaceutyczny zalewa nas co roku wieloma preparatami do walki z nadwagą, choć w internecie pełno jest różnych suplementów tego typu, to prawda jest taka, że większość producentów obiecuje rzeczy niemożliwe. "Superpigułki" na odchudzanie niestety jak dotąd nikt nie wymyślił. Są jednak specyfiki, które wspomóc mogą walkę z nadmiarowymi kilogramami.

Moim zdaniem na uwagę zasługuje w tym względzie preparat "Libramed" firmy Aboca. Jest to w pewnym sensie specyfik innowacyjny, ponieważ traktuje otyłość jako problem zdrowotny, a nie tylko estetyczny. Bardzo ważnym jest również fakt, że nie jest to kolejny suplement diety, a wyrób medyczny przeznaczony do leczenia nadwagi i otyłości. Uczulam jednak, że nie jest to cudowny "spalacz" tłuszczu, ani specyfik, który w miesiąc pomoże nam zrzucić kilka czy nawet kilkanaście kilogramów. 
Na efekty stosowania "Libramed" czekać trzeba dłużej, ponieważ "zbieranych" latami kilogramów nadwagi nie da się pozbyć w przeciągu kilku dni. Warto sobie bowiem uświadomić, że zawsze leczenie nadwagi czy otyłości wymaga czasu i cierpliwości.
Na pewno jednak jest to preparat, który w połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych i aktywnością fizyczną wspomaga stopniową utratę wagi. Taka racjonalna i powolna utrata wagi skutkuje brakiem efektu jo-jo i sukcesywną poprawą zdrowia (wyrównany poziom cholesterolu i triglicerydów, oraz brak gwałtownych skoków glukozy).
Jeśli chodzi o cenę, to za opakowanie 138 tabletek zapłacić trzeba około 60-80 zł. Wystarczy ono na niemal miesiąc kuracji, a więc całkiem przyzwoicie, bo jest to produkt z "wyższej półki". 

Ale do rzeczy... Jak działa i co zawiera "Libramed"? Substancją czynną jest opatentowany kompleks tzw. Policaptil gel Retard. Nazwa brzmi tajemniczo, ale co się pod nią kryje? W 100% naturalny kompleks błonnikowy, pozyskiwany między innymi z opuncji, prawoślazu lekarskiego, lnu oraz lipy. Tworzy on po zażyciu w jelitach żel o "strukturze siatkowej", który wpływa na wchłanianie składników pokarmowych. Najbardziej istotny jest wpływ na gospodarkę węglowodanową. "Policaptil" po pierwsze zmniejsza, a po drugie spowalnia wchłanianie węglowodanów. 
Dlaczego ma to aż tak duże znaczenie? 

Okazuje się, że istotnym czynnikiem sprzyjającym otyłości są wahania poziomu glukozy we krwi w ciągu dnia, powstające na skutek spożywania węglowodanów. Węglowodany (czyli cukry) są w przewodzie pokarmowym trawione i przekształcane w glukozę, która szybko przedostaje się do krwi. Następuje tak zwany poposiłkowy skok glukozy i do akcji wkracza insulina, nazywana czasami "hormonem obfitości". Obniża ona poziom glukozy we krwi przez jej wykorzystanie do produkcji energii, lecz... na tym nie kończy się jej funkcja. Nie wiem czy wiecie, ale insulina stymuluje także przekształcenie glukozy w tłuszcze i ich magazynowanie w tkance tłuszczowej. Poza tym blokuje ona wykorzystanie rezerw tłuszczowych, co sprzyja nadmiarowym kilogramom. To mniej więcej obrazuje zgubny wpływ słodyczy w dążeniu do idealnej sylwetki. Niestety, bo któż z nas nie lubi jakiegoś dobrego ciacha do popołudniowej kawki ;)

"Libramed" powoduje, że glukoza jest wchłaniana przez krew wolniej i w mniejszej ilości, a więc zapobiega skokowi glukozy. Dzięki temu, organizm jest w stanie prawidłowo wykorzystać glukozę obecną we krwi. Pozwala to na zmniejszenie uczucia głodu oraz ograniczenie gromadzenia tłuszczu w tkance tłuszczowej. I co ważne, niższy poziom insuliny stymuluje zużywanie rezerw tłuszczowych :)
Warto także wspomnieć, że poza wpływem na gospodarkę węglowodanową, "Libramed" redukuje także wchłanianie tłuszczu w przewodzie pokarmowym i poprawia perystaltykę jelit. 

Może część z Was mi tutaj zarzucić, że to przecież nic innego jak specyfik błonnikowy, których wiele jest na rynku aptecznym i to już od dłuższego czasu.  Ale chciałabym tutaj zaznaczyć, że "Libramed" powstał po wieloletnich badaniach, które pozwoliły na ustalenie optymalnego składu. Jego skuteczność potwierdziły badania na specjalnym modelu sztucznego jelita. Zainteresowanym mogę podać więcej szczegółów ;), bo był to naprawdę ciekawy eksperyment. Przeprowadzono także cały szereg badań in vivo na modelu zwierzęcym. Jak to zwykle bywa padło na szczury, które są wyjątkowo wdzięcznym obiektem badań ;) 
Ale warto podkreślić, że skuteczność produktu "Libramed" została potwierdzona także w eksperymencie klinicznym - przeprowadzonym na 30 osobach dorosłych z nadwagą i otyłych, poddanych leczeniu przez 60 dni, pod nadzorem dietetyka. Wyniki? Otóż zaobserwowano średnie zmniejszenie wagi ciała po 30 dniach o 1,3 kg, a po 60 dniach o 1,8 kg. Nie jest to może jakiś oszałamiający wynik, ale właśnie tak moim zdaniem powinno wyglądać racjonalne odchudzanie. Jak już wspominałam, powolny spadek wagi gwarantuje bowiem, że unikniemy efektu jo-jo. 
Badanie to potwierdziło także skuteczność preparatu w zmniejszeniu obwodu w talii - po 30 dniach średnio o 2,9 cm, a po całej kuracji o 4,5 cm, a więc całkiem sporo :) być może właśnie na tyle, aby zmieścić się w mniejszy rozmiar;)

Odpowiednie badania kliniczne potwierdziły także bezpieczeństwo produktu "Libramed", co jest szczególnie warte podkreślenia w dobie szału na "Adipex" , czy preparaty z sibutraminą, obecnie nielegalnie sprzedawane w internecie. Preparat "Libramed" może być bezpiecznie stosowany nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci już od 8 roku życia.

Zalecane dawkowanie to 3 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami u dorosłych, oraz 2 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami u dzieci. Sporo więc tych tabletek do połknięcia. ;) Jednak dla tych, którzy mają problem z połykaniem dobra wiadomość - tabletki te można rozpuścić w letniej wodzie. Tutaj uwaga - uzyskany napój należy spożyć, zanim zamieni się w żel. 

Podsumowując, według mnie jest to preparat wart spróbowania :) choć jak pisałam wcześniej, nie ma co spodziewać się cudów:) Na pewno jednak zdrowa dieta, aktywność fizyczna i "Libramed" to udane trio w racjonalnej walce ze zbędnymi kilogramami.  


Warto również przeczytać:

122 komentarze:

 1. Muszę mieć. Moje kg nie zostaną ze mną za długo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy to artykuł sponsorowany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy będę pisała artykuł sponsorowany, będzie to wyraźnie zaznaczone w tekście. Ten artykuł powstał, gdyż byłam swego czasu na wykładach w ramach szkolenia ciągłego dla farmaceutów, które między innymi prowadziła Pani dr hab. n. med. Magdalena Olszanecka-Glinianowicz prof. ŚUM i Prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Prezentowane było wówczas nowe podejście w leczeniu otyłości na przykładzie "Libramed". Uznałam, że warto podzielić się nim z czytelnikami. Jak pisałam w tekście, jest to bowiem preparat inny od całego grona suplementów diety na odchudzanie, a poza tym - całkowicie bezpieczny. Proszę pamiętać, że z założenia blog przedstawia moje prywatne opinie o specyfikach aptecznych, z którymi oczywiście nie każdy musi się zgadzać.

   Usuń
  2. Witam, jak dokładnie stosować ten Libramed? Pisze że 3 tabletki przed 2 przed dwoma głównymi posiłkami. Czyli raz wziąć 2 tabl, a raz 1 tabl?
   I jeszcze jedno, czy można go stosować razem z tabletkami Zielona Kawa?

   Usuń
  3. Trzeba wziąć 3 tabletki przed głównymi posiłkami, jeśli jest to np. śniadanie i obiad, to 3 tabl. przed śniadaniem i 3 tabl. przed obiadem.
   Można go połączyć razem z Zieloną Kawą, ale nie należy zażywać jednocześnie.

   Usuń
  4. 10.05.2017 r. Pojawił się na rynku nowy lek na odchudzanie KAPLAMEX. Podobno posiada w swoim składzie wszystkie te składniki, które do tej pory były tak chętnie poszukiwane (fukoksantyna, synefryna, kapsaicyna, gurmar, chitosan, kwas chlorogenowy, Gymnema ...). Chciałabym usłyszeć opinię fachowca na ten temat. Czy warto kupić ten lek ?

   Usuń
 3. Natalio, ja chciałam zapytać o coś innego,choć może zbliżonego do tematu ,a mianowicie brałam kiedyś Miridię 10 ,schudłam ,nadwaga była nie duża to i kg spadło mniej ,ale 5 spadło ! na początku brania tego leku czułam suchość w ustach ,trochę bezsenność, a potem to już było super bo miałam przypływ energii! cały dzień miałam siłę do działania,do pracy ,nie czułam zmęczenia,chciało mi się wiecznie i wszędzie pytać co jeszcze zrobić i komu pomóc.A zwykle jestem bez energii lub też mam chwile przypływu energii ale i spadku dużego, a po tej meridzie było super-ciągle nie daje mi spokoju co było powodem takiego powera? Masz jakieś podpowiedzi, czemu tak sie czułam super ?Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sibutramina jest substancją o działaniu na ośrodkowy układ nerwowy. Wpływ ona na poziom przekaźników w układzie nerwowym- hamuje zwrotny wychwyt m.in. serotoniny, noradrenaliny, dopaminy.. czyli efektem jej działania jest wzrost stężenia tych przekaźników w szczelinach synaptycznych;) Myślę, że taki efekt "dodatkowego powera" pewnie z tym działaniem był związany;)

   Usuń
 4. super artykuł. Oczywiście najważniejsze jest, by przy rozpoczęciu diety pamiętać że chodzi o zmianę nawyków żywieniowych.
  Swoja drogą - niedawno czytałam o sprayu pomocnym w walce z otyłością :) - fajne - pryskasz i już!

  OdpowiedzUsuń
 5. witam Pani Natalio. mam pytanie jak oliczyć swoje ibm. mam wzrost 163cm waga 60-61kg bardzo proszę o pomoc.Dziękuję bardzo.(niby prosta rzecz a niepotrafię obliczyć bo wychodzą mi niestworzone wyniki) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani BMI wynosi ok. 23, a więc jeszcze w normie. ;)

   Usuń
 6. Szkolenie, na które autorka się tutaj powołuje równiez było sponsorowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie ukrywa, że większość kursów w ramach szkolenia ciągłego farmaceutów jest sponsorowanych przez różne firmy. Natomiast wykłady często prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów w danej dziedzinie. Jako farmaceutka mam obowiązek uczestniczenia w takich kursach, natomiast oczywiście nie zawsze zgadzam się ze wszystkim co jest tam przekazywane. Co do "Libramedu", to produkt wydał mi się ciekawy, dlatego postanowiłam się podzielić z czytelnikami bloga informacjami na jego temat. Tak jak wielokrotnie już pisałam- wyrażam na blogu swoje prywatne opinie, z którymi nie każdy musi się oczywiście zgadzać.

   Usuń
  2. Również byłem na takim szkoleniu. Większość takich szkoleń jest "sponsorowana", ale jednak przekazywana jest tam merytoryczna wiedza. Owszem, czasem zdarza się jakaś nachalna reklama, ale po to my farmaceuci mamy swoją wiedzę i rozum, aby odróżniać promocję od rzetelnej informacji. Zresztą jeśli promuje się prawdziwą informację to też nie widzę w tym nic złego.
   Co do Libramedu firmy Aboca mam spore doświadczenie, bo wielu pacjentom polecałem ten preparat. Właśnie dlatego, że ma coś czego nie mają inne specyfiki na rynku. Status Wyrobu Medycznego (a nie suplementu diety) oraz badania kliniczne potwierdzające skuteczność. Jeśli chodzi o efekty to wiadomo, że żaden preparat nie ma 100% skuteczności, jednak bardzo wiele pacjentek (nadal bardziej skore do odchudzania są panie...) jest zadowolonych i po pierwszym opakowaniu kontynuuje stosowanie Preparatu. Efekty przychodzą powoli, ale to jest najzdrowsza forma odchudzania. Także ja również zachęcam do stosowania tego preparatu. Przy okazji polecam zaprzyjaźniony internetowy sklep zielarski "Na Zdrowie", gdzie koszt wysyłki wielu preparatów firmy Aboca - w tym Libramedu - to słownie 1 grosz.
   http://nazdrowie.sklep.pl/pl/p/Libramed-138-tabletek/106

   Usuń
 7. Witam

  Czy "Libramed" dostanę w sklepach zielarskich?

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam

  Dziękuję za info:) Chciałam się jeszcze zapytać przez jaki okres można stosować Libramed? W przyszłym roku w lipcu wychodzę za mąż i już chce się przygotować do mojej uroczystości. Ćwicze i przeszłam już na zdrowe odżywianie i dodatkowo chce zażywać Libramed ale aż do przyszłego roku do lipca. Czy to nie za długi okres brania tego leku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to preparat błonnikowy, czyli właściwie nie ma ograniczeń co do czasu jego stosowania.. Ja natomiast zalecałabym np. raz na 3 miesiące zrobić sobie kilkutygodniową przerwę, aby jelita za bardzo się do niego nie przywiązały;)

   Usuń
 9. Kupiłam, od jutra zaczynam brać. Zobaczymy czy będą efekty:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Efekty sa. 3 kg w niecaly miesiac. Po zażyciu libramedu zjadasz 1/3 tego co wczesniej.

   Usuń
 10. Proszę podpowiedzieć , tabletki należ przyjmować przed śniadaniem i obiadem czy raczej obiadem i kolacją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie producent zaleca stosowanie preparatu przed głównymi posiłkami. Myślę, że to zależy od tego jak Pani ma poukładany jadłospis. Jeśli śniadanie jest pożywne, a kolacja lekka (co w sumie jest zalecane), to brałabym go przed śniadaniem i obiadem :)

   Usuń
 11. Dziękuję :) stosuję libramed ok. 2 miesięcy, schudłam ok 1,5 kg, ale przede wszystkim czuję sieć lepiej w ciągu dnia, nie mam napadów senności, które dotychczas męczyły mnie.Trzeba jednak włączyć choć troche ruchu (u mnie basen 2 x w tygodniu). Na pewno mam mniejszy brzuch i lepsze samopoczucie :) biorę tabletki przed sniadaniem i obiadem, ale znajoma farmaceutka zamieszała mi w glowie

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam,specyfik bralam faktycznie schudłam. Wzielam 3 opakowania potem przerwa 1 miesiac i znowu 3 opakowania wydalam przez te półroku 420zl. Teraz wygladam jak wczesniej,jaktylko przestalam brac specyfik wszystko wróciło,uważam ze szkoda pieniedzy chyba zeby truć siecaly czas wtedy waga bardzo wolno ale spada nie ma badan co na to żołądek pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie szarżowałabym tutaj z określeniem "truć się", bo Libramed to w 100% naturalny kompleks błonnikowy, pozyskiwany między innymi z opuncji, prawoślazu lekarskiego, lnu oraz lipy. Jest to preparat bezpieczny, bo nie wchłania się do krwiobiegu.

   Usuń
 13. witam. Kupilam Libramed ale jest napisane dawkowanie 3 tabletki przed 2 posiłkami. Jak mam to rozumieć? 3 tabletki dzienne czyli po 1,5 przed każdym posiłkiem czy 6 tabletek dziennie po 3 przed posiłkiem? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaleca się stosowanie 6 tabletek dziennie, po trzy przed dwoma głównymi posiłkami- ja polecam przed śniadaniem i przed obiadem, zakładając, że kolacja to już lekki posiłek.
   Proszę pamiętać także o popiciu preparatu odpowiednią ilością płynu.

   Usuń
 14. Pani Natalio jak się ma preparat do choroby trzustki ?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy ten preparat wpływa na przyjmowane leki? Czy raczej leki brać w odstępie kilku godzin? A jeśli tak, to ilu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg opisu producenta: zaleca się przyjęcie produktu przynajmniej dwie godziny przed zażyciem lekarstw lub suplementów witaminowych, aby nie zakłócać ich wchłaniania.

   Usuń
 16. Witam, wyczytałem ostatnio w internecie, że podobno przygotowany cynamon z miodem, może być pomocny przy walce z nadwagą. Co Pani o tym sądzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmmm.. nie słyszałam;) Ale cynamon odgrywa rolę w regulowaniu poziomu cukru we krwi, więc w pewnym sensie może pewnie wspomagać walkę ze zbędnymi kilogramami. Na pewno jednak mieszanka cynamon plus miód cudów nie zdziała.

   Usuń
 17. Zawsze jest w odchudzaniu jeden wniosek więcej ruchu i mniej jeść. Z więcej ruchu jakoś sobie człek poradzi gorzej z tym mniej jeść. I tu trzeba by jakiegoś specjalistycznego specyfiku żeby blokował łaknienie a nie ten lek w/wymieniony. Szkoda na to forsy wydawać lepiej iść do specjalisty i zapłacić za wizytę, To tyle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama wizyta u specjalisty także kosztuje, a cudów nie zdziała.

   Usuń
 18. Czy są jakieś efekty uboczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W eksperymentach klinicznych nie wykazano działań niepożądanych. Preparat charakteryzuje się dobrą tolerancją i dlatego może być stosowany także u dzieciaków.

   Usuń
 19. Witam Panią:) W sumie przez przypadek trafiłam na Pani bloga, ale bardzo mi się spodobał, i myślę, że będę już tu częstym gościem:)
  Chciałabym, aby polciła mi Pani jakiś środek odchudzający w moim konkretnym przypadku;) Otóż jestem prawie 9 mies. po ciąży, podczas której przyplątała mi się niedoczynność tarczycy i okropne pajączki na lewej nodze. Tydzień temu skończyłam synka karmić piersią i chaiałabym się"zabrac za siebie, zrzucić trochę kilo ( 172cm i 85kg:( ), nie mówiąc już o tych paskudnych żyłkach, które są sine i oplatają całą moją kostkę i łydkę 10 cm powyżej oraz pół stopy:( Kupiłam dzis za Pani radą Diosminex, ale nie wiem czy mogę coś jeszcze do tego dokupić, no i jeszcze chaiałabym coś na skuteczne odchudzanie ( moim "marzeniem"byłby spadek wagi 1 kg na tydzień). Myślałam o Linea 30+, albo therm line ale kiedyś go stosowałam, owszem był skuteczny, ale miewałam napady gorąca i kołatanie serca po nim. Mam jeszcze 1 pytanie dotyczące mojego dziecka, otórz od 2 tyg ma uporczywy kaszel, rano suchy a potem jakby wilgotny, ale męczy się, stosuje inhalacje z berodualu, fenistil, ambrosol lub deflegmin, a przed spanem sinecod. Ale to nic nie pomaga, tzn nie jest gorzej ale tez nie lepiej, co mogę jeszcze zrobić zeby synka tak nie dusiło?Często krztusi się tą wydzieliną, dusi i aż czerwienieje na buzi. POZDRAWIAM i proszę o radę. Monika, lat 29

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam i dziękuję na wstępie za miłe słowo:) Ja poza "Diosminexem" zastosowałabym na pajączki jakiś specyfik do użytku zewnętrznego, np. "Lioven" żel. U mnie sprawdził się super:) Hmmmm.. z odchudzaniem natomiast myślę, że wybór preparatu zależy od tego jaki tryb życia pani prowadzi, jaka dieta itp;) Jeśli na przykład je pani tłusto- to pewnie przydałoby się coś co ograniczy wchłanianie tłuszczu. Jeśli problemem są słodycze, to może coś z chromem. Jeśli ma Pani w diecie mało warzyw i owoców, to jakiś błonnik. Jeśli Pani ćwiczy, to wspomagająco "Therm line" byłby pewnie OK. Natomiast proszę pamiętać, że preparaty to tylko wspomaganie, a zawsze podstawa to zdrowa dieta i ruch. Wtedy na pewno będzie efekt.
   A co do kaszlu, proszę o informację w jakim wieku jest dziecko, bo ma to istotne znaczenie. I czy była Pani z dzieckiem u pediatry...?

   Usuń
 20. Dziękuję za szybką odpowiedź:) Jak napisałam wcześniej, jestem 9 miesięcy po ciąży, więc dziecko ma 9 miesięcy ;). Byłam z synkiem w środę kontrolnie u lekarza, który stwierdził, że "osłuchowo czysto". Wcześniej też byliśmy prawie dwa tyg. temu i wróciliśmy z taką samą diagnozą. A dziecko kaszle i kaszle i skończyć nie może. Wcześniej powtarzały się też takie sytuacje, gdzie synek kaszlał miesiąc czasu i konczyło się to antybiotykiem. (Już 3 razy! 2 razy summamed i 1 raz augmentin) Raz zapalenie krtani i oskrzeli za jednym zamachem. Bardzo bym chciała, aby tym razem się udało bez antybiotyku, bo takie maleńkie dziecko a co chwilę antybiotyk:( Już nawet zastanawiałam się, że może to alergia pokarmwa, może na mleko, ale synek nie ma żadnych innych objawów np skórnych czy brzusznych. Jeśli chodzi o mój tryb życia, to raczej tłusto nie jem, ale mam co chwilę ochotę na słodycze; warzywa i owoce jem codziennie, ale nie za często tak raz owoc, raz warzywo. Z ruchem u mnie tak jak u matki raczkującego dziecka bywa;) Czasami trzeba podbiec sprintem :) No i poza tym codzienne spacery z wózkiem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak:) Moje przeoczenie- pisała Pani, że 9 miesięcy po porodzie;) co chyba z racji na późną porę mi umknęło- za co przepraszam.
   Z tym kaszlem, to tak naprawdę nie do końca wiem co Pani poradzić. Sama mam u starszego synka często problem z przewlekłym kaszlem, ale u niego problem jest z tym, że wydzielina z nosa spływa po tylnej ścianie gardła. Nic nie wspomina Pani o katarze..? Z reguły przy takim przewlekłym problemie z kaszlem bierze się pod uwagę tło alergiczne, a także pasożyty.. Czy maluch ma może starsze rodzeństwo w przedszkolu?

   Usuń
 21. Tak, mamy jeszcze córkę, która ma 5 lat i chodzi do przedszkola, Miała ona kilkakrotnie robione badania na pasożyty i nigdy nic nie wyszło. Także przeszła testy skórne i z krwi na alergię, które nic nie wykazały, natomiast stwierdzono u niej zespół zatokowo - oskrzelowy. Synek ma lekki katar, ale nie taki straszny przy tym kaszlu. Kuzynka poleciła mi jeszcze sadło z borsuka, ale nie wiem, czy wierzyć takim "specyfikom"? Stosowałam pulmex i depulol ale szczerze, raczej nie pomagały, no może przez jakiś czas było Małemu lepiej oddychać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o sadło z borsuka, to niestety nie mam w tej kwestii doświadczenia;) nie chcę się więc wypowiadać.

   Usuń
 22. dzień dobry mam problem z córką ma lat 11 152wzrostu i waży 70 kg czy ten preparat może jej pomóc pozdrawaim

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z taka wagą (wręcz chorobliwa nadwagą) to do lekarza bym od razu pobiegła, a nie na forum porad szukała. Biedne dziecko i to na dodatek dziewczynka.

   Usuń
 23. Witam serdecznie,
  na bieżąco czytam bloga i odwazyłam się o coś zapytać ;)
  Czy uważa Pani że suplement 2Be Slim będzie odpowiednim wspomagaczem w walce z kilogramami? Skład wydaje się nie najgorszy,ale chciałabym prosić o opinię.
  pozdrawiam Joanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skład na pewno jest ciekawy i urozmaicony. Myślę, że jako wspomagacz spróbować można, natomiast solo na pewno cudów nie zdziała. Ostatnio zarekomendowałam ten specyfik jakiejś Pani zamiast "Asystor slim"i przyszła później podziękować, że jest bardzo zadowolona z efektów.

   Usuń
  2. Dziękuje bardzo :) dam znać po pełnej walce ;p

   Usuń
 24. A czy morwa biała może być skutecznym środkiem wspomagającym odchudzanie, zwłaszcza przy podwyższonym poziomie insuliny?

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam :) ! Odpowiem tak : Stosuje tabletki 2 miesiąc :) Jestem zadowolona z efektów . Fakt , że nie miałam problemów z nadwagą , ale poprostu chciałam pozbyć się fałdek tu i tam :D . Jak najbardziej POLECAM " Libra-med" . W przeciągu 2 miesięcy stosując 3 tabletki przed śniadaniem gdzie głównym posiłkiem moim na codzień jest owsianka z owocami :) , która świetnie sprzyja trawieniu i oczyszczaniu jelit :) i 3 tabletki przed małym obiadem :) . Kolacja leciutka najlepiej coś z chudego białka z dodatkiem owoców lub warzyw :) . Nie ukrywam , że uwielbiam słodycze i nie umiem oprzec się pysznym ciastom ;P . W ciągu niecałych 2 miesięcy schudlam 6,5 kg :) i dalej waga spada :D . Wiadomo , że wazny jest ruch :) nie mowie o ćwiczeniach tylko ogolnie :) spacerek naprzyklad ;D tu tez wlicza się aktywna praca :) . Naprawde warto z 58 kg na 52,5 ;) przy wzroscie 165 cm czuje się swietnie i mam chęc do życia :D Polecam!!!!! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie gratuluję sukcesu:) i dziękuję za podzielenie się z nami opinią- każda taka opinia jest niezmiernie cenna.

   Usuń
 26. Witam. Mam stwierdzona insulinoopornośc i biorę glucophage 1500xr raz dziennie. Czy w mojej sytuacji nie ma przeciwskazan do brania Libramed? pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma przeciwwskazań, tylko ponieważ jest to specyfik błonnikowy, zaleca się odstęp czasowy w przyjmowaniu obu preparatów. Błonnik bowiem zmniejsza wchłanianie leków.

   Usuń
 27. Witam mam pytanie stosuje Libre od niespelna miesiaca jem 5 posilkow dziennie +ruch w mojej diecie jest duzo bialaka pieczywo wieloziarniste+otreby owsiane w roznej postaci w tym czasie mam jedna bardzo mala konfortowa"dolegliwosc" a mianowicie wzdecia i strasznie smierdzce gazy i takie uczucie ciaglego parcia na stolec czy moze to byc spowodowane tym ze biore libre? biore 6tbt dziennie przed obiadem i kolacja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że dolegliwości wymienione przez Panią mogą mieć związek z przyjmowaniem "Libramedu"- poza nim przyjmuje Pani też błonnik w diecie ( bo pieczywo wieloziarniste i otręby). . Na pewno mogę zalecić spożywanie dużych ilości wody - na każdą porcję preparatu trzeba szklankę wody:) i popić każdą tabletkę z osobna sporym łykiem , ale nie zapominać także o przyjmowaniu w ciągu dnia łącznie aż do 1, 5- 2 litrów płynów dziennie. Ciężko powiedzieć, kiedy objawy ustąpią- zależny to od organizmu- czasem utrzymują się nawet do końca jednego opakowania.

   Usuń
 28. Witam mam pytanie odnośnie Libra Med czy może on być stosowany jeśli staram się o dziecko? Mam trochę zbędnych kilogramów i powinnam je zrzucić, poza tym wszystkie badania mam w porządku, ale biorę Letrox 75. Czy są przeciwwskazania do stosowania w moim przypadku. Będę wdzięczna za poradę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Libramed" to preparat błonnikowy- myślę, że nie ma tutaj przeciwwskazań:) Natomiast tak jak z każdym błonnikiem- zawsze należy zachować odstęp czasowy między takim specyfikiem, a innymi stosowanymi lekami ( w tym wypadku Letroxem), ponieważ błonnik może osłabiać działanie innych równocześnie przyjmowanych leków.

   Usuń
 29. Witam. Choruje na nerwice lękowa. Przyjmuje leki na bulimie ( bioxetin, seronil) i uspokajajace (hydroksyzinum 25mg.) czy moge zacząć stosować Libramed?
  Pozdrawiam Dominika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że w Pani przypadku warto skonsutować przyjmowanie "Libramedu" z lekarzem prowadzącym.

   Usuń
 30. dzień dobry, bardzo ciekawy artykuł, zachęcił mnie do wypróbowania Libramed, choć do tej pory miałam słabe doświadczenia ze wspomagaczami. Mam nadzieję, ze pomoże mi on uporać się z napadami wilczego głodu, które mam pewnie właśnie przez skoki glukozy. Mam tylko jedno pytanie, może Pani będzie wiedziała? Nie znalazłam nigdzie informacji na ten temat, łącznie ze stroną producenta.
  Jaka jest sugerowana dieta przy stosowaniu Libramed? Jeśli moja całkowita przemiana materii oscyluje w granicach 1950 kcal to czy dieta 1500 kcal będzie właściwa przy tym preparacie? Lub 1600 kcal przy założeniu, że w końcu zacznę się trochę ruszać i włączę codzienną gimnastykę w swój plan dnia :)
  Z góry dziękuję za wszelką odpowiedź, pozdrawiam, Irena

  OdpowiedzUsuń
 31. Szkoda, że nie doczekałam się odpowiedzi :( Pozdrawiam... Anonimowa z 4 kwietnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Panią przepraszam. Proszę mi wierzyć, że nie było to moje celowe działanie. Każdego dnia otrzymuję masę maili i na blogu pojawia się masa komentarzy. Niestety zdarza się, że jakiś mi umknie jak w tym przypadku. Nie dotarłam do szczegółowych danych odnośnie diety przy "Libramed". Na pewno warto wprowadzić do diety więcej warzyw i owoców, a ograniczyć słodycze. I aktywność fizyczna również jest niezmiernie ważna- chociaż w minimalnym stopniu. Serdecznie Panią pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam. Mam nadzieję, że "Libramed" przyniósł spodziewany efekt.

   Usuń
 32. co pani sądzi o OLEJ KOKOSOWY 200 ML NATURALNY PROMO, piszą że wspomaga odchudzanie i można je jeść na chleb zamiast masła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olej kokosowy ma bogate zastosowanie:) natomiast na pewno sam olej kokosowy nie zdziała cudów w kwestii odchudzania- podstawa to ruch i zdrowa dieta:)

   Usuń
 33. Libramed od wczoraj biorę. Dzisiaj mam straszne zawroty głowy i uczucie ucisku od środka. Czy to może mieć związek z glikemią. Nie biorę innych leków. Jak do popołudnia nie ustąpią objawy to postaram się iść do lekarza ale jakoś wstydzę się przyznać, że odchudzam się ze wspomagaczem bo mam niewielka nadwagę własnie prze te napady wilczego głodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze nie ma się czego wstydzić- to, że próbuje Pani zawalczyć o utratę zbędnych kilogramów, to naprawdę żaden wstyd. Jeśli dolegliwości nie ustąpiły- warto odwiedzić lekarza. Nie wydaje mi się, aby miały związek z "Libramedem", ale lepiej być ostrożnym. A jakie ma Pani glikemie..? Jest tendencja do spadków..?

   Usuń
 34. Bardzo dobry post, zmotywowałam się i kupiłam te tabletki, w aptece. Jeśli ktoś będzie ich szukał to fajną cenę mają w Prima24 i szybka przesyłka. Moja przyszła błyskawicznie i dzisiaj już połknęłam pierwszą tabletkę. Mam nadzieję, że będę zadowolona z efektów, a gdy dodam jeszcze ćwiczenia i basen to już w ogóle liczę na piorunujący efekt. Liczę, że niedługo napiszę kolejny komentarz, ale już zawierający relację i opis tego ile i jak schudłam.
  Pozdrawiam serdecznie
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 35. Witam,
  Zakupiłam libramed i mam pytanie, czy tabletki te wpływają na skuteczność doustnej antykoncepcji? Np. Biorąc libramed ok. 14 nie będzie problemu z wchłanianiem antykoncepcji o 19? Bardzo proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Libramed" jest preparatem błonnikowym. a więc.. może osłabiać wchłanianie przyjmowanych równocześnie ( i w małym odstępie czasowym) leków. Ja bym dla pewności przesunęła jeszcze antykoncepcję na ok 20-21:)

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Wydaje mi się, że chyba jednak najbezpieczniej mi będzie antykoncepcję stosować min. 4 godziny przed zażyciem libra-medu (przesunąć przyjmowanie na godziny poranne). Wtedy, kiedy już mam pewność, ze lek się wchłonie mogę spokojnie działać z błonnikiem. Czy dobrze mi się wydaje?

   Usuń
  3. Myśle, że to dobry pomysł.

   Usuń
 36. Witam, chciałam dostać poradę od p. farmacętki, chodzi o ADIPEX. Mam 21 lat, moja waga to 74 kg przy zwroscie 1,74. BMI około 25. Mam niedoczynność tarczycy. Wiem ze moja waga nie jest za duza do mojego zwrostu, jednak bardzo chcialabym schudnac i powrócic do mejej wagi z przed 3 lat do 63 kg. Czułam sie wtedy swietnie, od kąd zaczełam tyć, moje życie osobiste bardzo sie zmieniło, ja sie zmieniłam. Myślę ze bardziej zmieniło mnie to kiedy spotykałam ludzi na ulicy i zamiast ''witaj, jak sie czujesz?'' mówili O Boże! co ci sie stało ? strasznie przytyłaś! wtedy zaczełam zauważac zmiany w moim ciele, czulam sie dobrze na poacztku bo chyba nie zdawalam sobie z tego sprawy. gdy nie zapinalam sie w spodnie rozmiaru 34 tylko przechodziłam na 36, mowilam sobie ee to nic... Zawsze byłam chuda i będę.. ale niestety tak nie jest.. trzy lata temu zaczełam bardzo tyć, w przeciagu jednego roku przytyłam 15 kg , wazylam wtedy 78 kg, myslalam ze to hormony buzują , gdyz po 4 miesiacach nieustannnych cwiczen i diecie nie zrzuciłam ani 1 kg, postanowiłam pojsc do lekarza, zrobili mi badania kontrolne, krew itp. okalazo sie ze mam niedoczynnosc tarczycy. Dostałam diete na ktorej miałam dokladnie opisane produkty ktore moge sporzywac a ktorych nie. Jednak nie dali mi tabletek, pani doktor powiedziała ze jestem mloda i moge sama to wyleczyc gdyz tylko jeden hormon tarczycy jest za duzy, a do tabletek łatwo sie przyzyczaić. zaczełam wiec diete, odtawiłam wszytskie fast food'y napoje gazowane slodycze itp. zawsze miałam duzo ruchu, ale zaczełam rowniez chodzic na basen, bo podobno gdy plywamy spalamy najwiecej kalorii. i udało mi sie schudnac 4 kg, tak od ponad roku moja waga nie spada nawet grama. Nie wiem co sie dzieje, byłam u lekarza na kolejnych badaniach i powiedział ze sie poprawiło. Moje pytanie brzmi - Czy mimo tego iz moje BMI jest mniejsze od 30 i przy mojej tarczycy mogę zazywac ADIPEX ??? Dziekuję ślicznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy jeesteś pod kontrolą endokrynologa? Wydaje mi się, że Adipex nie jest dobrym pomyslem- możesz sobie bardzo zaszkodzić. A zresztą nie jest to lek dostępny w polskich aptekach. Twoja waga mieści się w granicach normy- wiem, że z niższą czulas się lepiej i to doskonale rozumiem. Myślę jednak, że nie warto ryzykować. Może dołączyć jakiś suplement z błonnikiem..?

   Usuń
 37. również proszę o opinie innych osób, jednak jeżeli ktoś odpisze by dylko obrazić lub dokuczyc, bardzo prosze nie marnować sobie czasu :) dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 38. Jakie masz wyniki TSH FT3 i FT4? A jaką glukozę na czczo? To dziwne, że endo Cię zbył. Może powtórz te badania i ze świeżymi idź do innego lekarza. Szkoda się zapuścić... Gratuluję determinacji i na serio nie przejmuj się uwagami. Wiem, co czujesz. Ale myśl tylko o zdrowiu!

  OdpowiedzUsuń
 39. Pani Natalio stosuje tabletki antykoncepcyjne novynette jak to się ma do brania libramedu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie należy łączyć. Libramed to preparat błonnikowy i zmniejsza wchłanianie leków. Należałoby zachować większy odstęp czasowy.

   Usuń
 40. Witam Panią mam pytanie kupiłam te tabletki LIMBRAMED i mam zamiar spróbować je stosować ale jest problem bo biorę sporo leków na zawroty na serce na ciśnienie itd a pisze Pani że lepiej brać je 2 h po lekach żeby nie zaburzały wchłaniania ale tu jest problem bo swoje leki biorę około 10.00 rano potem o 14.00 i 15.00 i 21.00 więc jak mma brać te Limbramed bo to trzeba przed śniadaniem a ja jem około 9.00-9.30 obiad o 15.00 kolację około 20.00 może mi pani powiedzieć jak je stosować wtedy ? Będę wdzięczna.I jeszcze jedno zaleca się najpierw spróbować od 1 tabletki przed 2 głównymi posiłkami i stopniowo zwiększać do 3 tabletek z powodu wzdęć i żeby się organizm przyzwyczaił co Pani sądzi?
  Pozdrawiam Sara

  OdpowiedzUsuń
 41. mam nadzieję że pani mi odpisze????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy takiej ilości leków ciężko to wszystko poukładać. Proszę o podanie jakie konkretnie leki Pani przyjmuje..? Natomiast co do ilości tabletek- rzeczywiście można zacząć od 1 tabletki i zwiększać- aby organizm się przyzwyczaił. Proszę również pamiętać o zwiększonej ilości płynów:)

   Usuń
  2. Witam Panią i dziękuję za odpowiedź
   Oto lista moich leków jakie biorę ; na czczo controloc 40mg ,rano po śniadaniu propranolol 10mg,polvertic 24mg ,vicebrol forte,tritace2,5mg to po śniadaniu więcdo godziny 10.00 po południu mam cumind HR, vicebrol forte, to między 14.00a 15.00 a wieczorem między 21.00-22.00 propranolol 10mg,polvertic 24mg ,vicebrol forte,zaranta 20.mg
   Dodam że pytałam lekarza i powiedziała ze mogę spróbować te leki po zapoznaniu się z ulotką ale nie zapytałam właśnie jak to dawkować w jakich odstępach bo LIMBRAMED trzeba przed głównymi posiłkami

   Usuń
  3. Niestety ciężko będzie to wszystko poukładać. Conroloc musi Pani przyjąć przed śniadaniem na czczo, nie ma jak za bardzo tam wcisnąć Libramedu, bo potem śniadanie i znów leki. Musiałaby Pani zjeść Controloc ok 7 rano, potem tuż przed 9 tą Libramed i dopiero potem śniadanie. A potem około 11 leki, tylko, że wtedy ta godzina przyjmowania porannych leków jest późna. Przed obiadem trzeba by zażyć Libramed, potem obiad i dopiero po ok 2 godz Vicebrol. Przyznam szczerze, że wybór Libramedu w Pani przypadku nie był zbyt fortunnym rozwiązaniem.

   Usuń
  4. Poleciła mi go pani w sklepie ze zdrową żywnością zielarskim że pomaga przy nadwadze i otyłości nie szkodliwy bo i dla dzieci dlatego sie skusiłam mam niestety otyłość BMI powyżej 30 wiec chciałam spróbować nie mam nic do stracenia kiedyś brałam inne leki ale miałam mały spadek ale za to wszystkie skutki uboczne.Byłam również u kilku dietetyków i spadek mały nie ma rewelacji nie wiem dlaczego :( wiem ze nie mam dużo ruchu to pewnie również problem a raczej na pewno. Dziękuję za odpowiedź spróbuję brać tak jak pani napisała i zobaczymy co wyniknie oby choć troszkę pomogły będę szczęśliwa pozdrawiam Sara

   Usuń
  5. Jeśli mogę się wtrącić, to zachęcałbym do "zrobienia porządku" z żołądkiem. Preparaty typu "controloc" powinny być stosowane 1-2 tygodnie, a nie stale. Stosując te preparaty zwane ładnie "osłonowymi" (tylko tak naprawdę przed czym one osłaniają???) w dłuższej perspektywie rozregulujemy sobie cały przewód pokarmowy. Leki tego typu hamują wydzielanie soku żołądkowego tak jakby był on czymś złym i niepotrzebnym? Problemem są wrzody, nadżerki, a nie kwas solny, który fizjologicznie powinien znajdować się w żołądku i spełniać tam ważną rolę w trawieniu białek. Prawidłowe ph żołądka wynosi ok 1-1,5, więc jest to środowisko bardzo kwasowe. Poniesienie tego ph sprawia, że niestrawione białka idą dalej, gdzie już się nie strawią. Będziemy źle trawić węglowodany (wzdęcia) a także tłuszcze (podwyższony cholesterol). Od żołądka wszystko się zaczyna więc warto go wyleczyć. A jak? Zaleczając wrzody i nadżerki, a potem stopniowo zakwaszać, aby żołądek osiągnął właściwe ph. Jako preparat leczący wszelkie zmiany w śluzówce żołądka polecam preparat NeoBianacid firmy Aboca: http://nazdrowie.sklep.pl/pl/p/NeoBianacid-ABOCA-45-tabl.-/168
   ale można też stosować olej z rokitnika, siemie lniane czy sok z aloesu (oby bez konserwantów!) Jak już żołądek się podleczy i kwaśne rzeczy nie będą wywoływać bólu polecam zakwaszanie żołądka poprzez picie na czczo łyżki octu jabłkowego z wodą (może być też sok z cytryny, albo sok żurawinowy - który przy okazji wypłukuje z żołądka bakterię Helicobacter pylori - jeśli by tam była!)

   A co do Pani Sary to faktycznie dużo tych leków... Myślę jednak, że przy dobrej diecie i dbając o siebie od Controlocu i Zaranty jest Pani w stanie się uwolnić ;)
   A i pozostałe może da się ograniczać i zamieniać na zioła czy produkty naturalne.

   Usuń
 42. czy jest jakiś tańszy odpowiednik tego specyfiku? chciałabym wprowadzić mężowi przy wzroście 190 cm dobił do 100kg - i praktycznie to wszystko siedzi tylko na jego brzuchu. Stwierdziliśmy razem że ewidentnie ma "rozciągnięty żołądek" i trzeba coś z tym zrobić. czym można wspomagać się przy odchudzaniu, by jednocześnie nie wydawać fortuny na wspomagacze? proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CIężko znaleźć identyczny zamiennik. Jeśli problemem jest nadmierny apetyt, myslę, ze można by sięgnać po prostu po jakiś preparat z błonnikiem. Ograniczy on ilość jedzenia bo daje uczucie sytości. Na pewno jednak nie obejdzie się bez modyfikacji diety, czyli dużo owoców i warzyw, mniej tłuszczow i słodyczy, no i aktywność fizcyzna. Może zaproponwoać mężowi codzienne spacery?

   Usuń
  2. Spacerować spacerujemy, (mamy małego 2,8 mcy synka) więc nie da się nie spacerować, nie biegać - za :D owoców i warzyw jemy w miarę, tłuszczów nie za dużo, tyle tylko że ostatnio ciągle chleb na kolacje chleb na śniadanie i podejrzewam że to to. poza tym, niestety i słodycze i apetyt mojego małżonka wzrósł uchuchu..
   dziękuję, będę szukać na początek jakiegoś błonnikowego preparatu, chyba że to wina przemycania glutenu w diecie?...no nic bardzo bardzo dziękuję za podpowiedź, pozdrawiam
   ps. podczytuję różne tematy Pani blogu i powiem szczerze że oderwać się nie mogę, wspaniałe tłumaczenie słów magii farmakologicznej na zwykły polski język, tak ciekawie się czyta że już poleciłam Pani blog swojej siostrze Super :) dziękuję

   Usuń
  3. Przy błonniku proszę pamiętać, aby przyjmować go przed posiłkiem i popić odpowiednią ilością wody- tylko wtedy spełni swoją funkcję. No i błonnik ogranicza wchłanianie leków przyjmowanych równocześnie więc konieczny byłby odstęp czasowy. Polecam zamienić mężowi zwykła herbatkę na herbatkę z morwy białek- przynajniej 1-2 razy dziennie. Można również dołączyć chrom- zmniejszy na pewno apetyt na słodycze.

   Usuń
 43. dodam jeszcze że mąż ma celiakię, więc odpadają produkty z pszenicą :(

  OdpowiedzUsuń
 44. Pani Natalio, gratuluję wiedzy i cierpliwości dla odbiorców, ja sama mam 2 pytania.
  1. Mam zwyczaj tuż przed snem zjadania 2 -3 łyżek colonu C z dużą ilością wody, czy to jest błąd, bo gdzieś wcześniej pisała Pani,że łykanie błonnika ma sens z dużą wodą ale tylko przed posiłkami?
  2. Czy stosując Libra Med zalecałaby Pani błonnik dodatkowo np. ów Colon C, czy już nie?
  Serdecznie proszę o odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Błonnik z reguły zażywa się przed posiłkiem, pęczniejąc pod wpływem wody daje uczucie sytości i ogranicza apetyt. To tak dla wspomagania odchudzania. Poza tym reguluje pracę jelit. Myślę, że mimo wszystko tak najlepiej.
   Przy Libraedzie myślę, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowo błonnika, bo LIbramed to preparat błonnikowy.

   Usuń
 45. Borykam się z niedoczynnością tarczycy od 15 lat, od tego czasu przyjmuję euthyrox, wyniki są w normie ale moje samopoczucie niekoniecznie. Lekarz prowadzący zaleca suplementację selenem, cynkiem, witaminą D3, wapniem, witaminą E, kwasami omega, witaminą C, żelazem i probiotykami. Jak sobie pomyślę, że miałabym brać naście tabletek, to mi się odechciewa. Może są jakieś specjalne zestawy witamin dla niedoczynnych?
  Proszę o poradę.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że ciężko będzie znaleźć preparat, aby te wszystkie składniki wystąpiły razem. Z tego co się orientuję nie ma jakiś specjalnych preparatów dla osób z niedoczynnością tarczycy.

   Usuń
 46. Witam Panią, trafiłam na Pani bloga kilka dni temu zupełnie przypadkiem i od tej pory mam go już na pasku ulubionych :) Kierując się Pani sugestiami zakupiłam kilka preparatów i teraz moje pytanie: czy mogę jednocześnie stosować Valused, Libramed i Olimp Perfect Skin? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie nie ma przeciwwskazań:) ale z racji na to, że Libramed jest preparatem błonnikowym, należy stosując inne preparaty zastosować odstęp czasowy. Dobrze by było minimum 2 godzinki. Wtedy wchłanianie pozostałych specyfików nie będzie zaburzone. Przy Libramedzie proszę pamiętać, żeby pić większą ilość płynów.

   Usuń
 47. Witam
  Gdzie najlepiej kupić lobramed?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Preparaty z firmy Aboca nie są dostępne w każdej aptece. Polecam zajrzeć:
   http://www.aboca.com/pl/gdzie-nas-znalezc/farmacia_p-polska.html
   Nie wiem, czy na pewno strona jest aktualna, ale powinna. W razie problemów proszę napisać gdzie Pani mieszka, postaram się dowiedzieć:) Preparaty te są też dostępne w sklepach zielarskich.

   Usuń
  2. Dla osób, które nie mogą znaleźć Libramedu w swoich aptekach, ponowię zaproszenie do internetowego Sklepu Zielarskiego "na Zdrowie". Obecnie, do każdego opakowania dokładana jest gratis herbatę Fitomagra Drena - która bardzo dobrze uzupełnia działanie tychże tabletek. Wysyłka zamówienia za 1gr. Polecam
   http://nazdrowie.sklep.pl/pl/p/Libramed-138-tabletek/106

   Usuń
 48. Bardzo dziękuję Pani Natalio,libramed kupiłam w sklepie zielarskim w moim mieście -oby tylko zadziałał. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 49. Witam
  Napiszcie ale prawdę ile schudlyscie i w jakim czasie biorąc libramed.
  Na mnie on chyba nie działa, gdyż po 10 dniach stosowania ubyło tylko 20 dkg.
  Zaznaczam że bardzo uważam z jedzeniem i ruchu też mam. Nie wiem czy warto kupić następne opakowanie, chyba że on działa po dłuższym stosowaniu.Proszę o wasze opinie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę pamiętać, że Libramed nie jest cudownym spalaczem tłuszczu- to tak nie działa. Efekty nie będą bardzo spektakularne, natomiast przy odpowiedniej diecie i odrobinie ruchu na pewno pozwoli stopniowo dążyć do upragnionej wagi.

   Usuń
 50. Pani Natalio, proszę o odpowiedź czy libramed trzeba stosować dopóki się nie osiągnie upragnionej wagi? Podobno stosując libramed waga spada powoli. Jak dlugo mozna go stosowac nie szkodzac zdrowiu. Mam do zrzucenia 7 kg w jakim czasie mniej więcej przede się tych kilogramów? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o Libramed to jest to bezpieczny specyfik- nawet przy długotrwałym stosowaniu ( oczywiście zgodnie z informacją na opakowaniu). należy go stosować tyle, ie jest potrzeba. Ciężko zakładać w jakim czasie uda się zrzucić 7 kg. Jest to kwestia indywidualna.

   Usuń
 51. Szkoda że nie doczekalam się odpowiedzi.
  anonimowa z dn.15. 06

  OdpowiedzUsuń
 52. Witam mam pytanie jestem na diecie ułożonej przez dietetyka około 1300 kalorii i czy mogę się do tego wspomóc libramedem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Libramed to preparat typowo błonnikowy. Nie wiem jak ułożona jest dieta, ile w niej błonnika. Myślę, że najlepiej skonsultować to z dietetykiem.

   Usuń
 53. Witam serdecznie, stosowanie Libramedu to 3 tabletki przed głównymi posiłkami. Co oznacza termin "przed" - bezpośrednio przed? 15 minut przed? pół godziny? Czy nie ma to znaczenia. Będę wdzięczna za odpowiedź, bo się pogubiłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że optymalnie będzie zażyć, popić dużą ilością wody i odczekać ok 30 minut:)

   Usuń
 54. Ja w tym momencie przerzuciłem sie na kaplanex bo udało mi się po nim zrzucić aż 8 kilogramów w zaledwie trzy tygodnie. Nie mam po nich zadnych negatywnych efektów, zdecydowanie polecam bo bardzo warto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 8 kg w trzy tygodnie..? To bynajmniej nie jest racjonalne odchudzanie. Efekt jojo murowany.

   Usuń
  2. Czy spalacz African mango jest środkiem bezpiecznym na odchudzanie?

   Usuń
  3. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć... Producentów jest cała masa... nie jest to specyfik i surowiec zbyt dobrze przebadany.

   Usuń
 55. Witam. Czy choco lite pomaga przy odchudzaniu tak jak sugerują reklamy?I czy jest to środek bezpieczny?

  OdpowiedzUsuń
 56. Kupiłam jednak libramed bo przekonała mnie do niego pani z apteki.Będę go brać od jutra ale wcześniej byłam skłonna zakupić choco lite ale obawiam się że to może być jednak ściema.

  OdpowiedzUsuń
 57. Dzień dobry, od wczoraj czytam Pani bloga i jestem pod ogromnym, bardzo pozytywnym, wrażeniem. Cieszę się, że dzieli się Pani swoja fachową wiedzą, wyważonymi opiniami oraz wieloma krytycznymi uwagami dotyczącymi leków, suplementów, ziół, sposobu ich zażywania oraz naszych zachowań związanych z oczekiwaniami wobec tych substancji.
  Mam nadzieję, że będzie Pani pisała nadal. Życzę wytrwałości i dodam, że będę stała czytelniczką :). Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 58. stosuje libra med od 2miesiecy jestem bardzo zadowolona .utrata wagi okolo 4 kilogramow zadnych skutkow ubocznych szczerze polecam.

  OdpowiedzUsuń
 59. Faktycznie to działa? Zrzuciłaś 4 kg w ciągu 2 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń

Powiadomienia o nowych wpisach :)