poniedziałek, 6 maja 2013

Minilinia - wyniki badań oraz konkurs

Po napisaniu niedawnego artykułu nt. Minilinii, który znajdziecie tutaj, odezwał się do mnie przedstawiciel firmy Novascon Pharmaceuticals. Wcześniej prosiłam firmę o wyniki badań klinicznych skuteczności tego preparatu, których wtedy nie otrzymałam, za co jednak zostałam przeproszona, więc urazy nie czuję. :)
Tym razem otrzymałam materiały oraz dodatkowo spory zapas samego preparatu, który postanowiłam rozdać Wam w konkursie, abyście mogli się sami przekonać jak to naprawdę jest z tą skutecznością Minilinii. O konkursie będzie na końcu artykułu oraz w osobnej zakładce na stronie głównej.

Wracając jednak do wyników badań, otrzymałam artykuł opisujący skuteczność Oxylii®, głównego składnika Minilinii. W badaniu z podwójnie ślepą próbą wzięło udział 30 ochotników w wieku od 25-65 lat (15 kobiet oraz 15 mężczyzn) z nadwagą od 5 do 25 kg.
Badanie trwało 90 dni, a ochotnicy przyjmowali Oxylię® w dokładnie tej samej dawce, jaka została zastosowana w Minilinii - druga grupa natomiast przyjmowała placebo. Uczestnicy badania przyjmowali preparat dwa razy w ciągu dnia, przed obiadem oraz kolacją. Dodatkowo ochotnicy zostali poproszeni o spożywanie codziennie standardowego zestawu węglowodanów w czasie jednego z posiłków, jednak bez wprowadzania innych zmian w codziennych nawykach.
W dniach: 0, 30, 60 oraz 90, uczestników badania poddano pomiarom wagi oraz obwodu talii, ud, a także bioder.
Wyniki pokazały średnią utratę wagi w grupie stosującej Oxylię® na poziomie 3,2 kg w ciągu 90 dni, a także zmniejszenie obwodu talii, ud oraz bioder.
Najlepsze wyniki odnotowano w zakresie talii - średnio 4%, w przypadku obwodu ud oraz bioder spadek wyniósł ok. 1,5%.
Największy spadek wagi był zanotowany w okresie pierwszych 30 dni, natomiast nikt z grupy przyjmującej Oxylię® nie zanotował w ciągu 90 dni wzrostu wagi ciała.
Dodam, iż grupa przyjmująca placebo straciła w tym okresie średnio tylko 0,38 kg. 

Dla zainteresowanych podam, iż szczegółowe wyniki badań zostały opublikowane w dodatku dotyczącym otyłości do biuletynu "AgroFood industry hi-tec" nr 5 z września/października 2005.

Badania, badaniami;) każdy wie, jak to z nimi jest... Mnie na przykład średnio przekonują i jakoś nie chce mi się wierzyć, aby połączenie oliwki z fasolą i   rozmarynem mogło zdziałać cuda;) Jednak oczywiście mogę się mylić, więc najlepiej będzie jak wspólnie przekonamy się, czy rzeczywiście preparat "Minilinia" jest tak skuteczny w walce ze zbędnymi kilogramami jak zakłada producent. Chyba nie ma lepszej metody niż "wypróbowanie na własnej skórze" ;)  Ja póki co nie dam rady sprawdzić suplementu osobiście, bo jestem jeszcze mamą karmiącą, więc postanowiłam, że to Wy mi w tym pomożecie, a więc... konkurs :)
Do rozlosowania mam 5 podwójnych zestawów Minilinii (po 60 tabletek), wartych ok. 100 zł każdy, które wystarczą na dwumiesięczną kurację.

Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród jest:
 • polubienie mojej strony na Facebooku (przycisk znajduje się na górze po lewej stronie), 
 • przesłanie do mnie w mailu (oprócz odpowiedzi) swojego imienia, nazwiska oraz miejscowości zamieszkania,
 • odpowiedź na 3 poniższe pytania:
 1. Co oprócz kompleksu Oxylia® jest głównym składnikiem Minilinii?
 2. Jaki lek jest najczęściej stosowany na jet-lag (zespół objawów pojawiający się przy nagłych zmianach strefy czasowej) ?
 3. Źródłem jakiej witaminy jest owoc aceroli?
Podpowiem, iż odpowiedzi możecie znaleźć w artykułach na moim blogu oraz na stronach Minilinii.

Spośród autorów prawidłowych odpowiedzi, pięciu zwycięzców wylosuje mój pięcioletni Synek. W komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem konkursu będzie zaś mój mąż. ;)
Zwycięzców poproszę po kuracji o wypełnienie krótkiej ankiety, dotyczącej samego preparatu oraz jego skuteczności.

Konkurs trwa do północy w sobotę 11 maja, a wyniki zostaną opublikowane na moim blogu w niedzielę 12 maja. 


Warto również przeczytać:

3 komentarze:

 1. Ciekawy pomysł z konkursem i dobrze że producent jednak się odezwał. Jednak zależy mu choć trochę na reklamie swojego produktu. Mam zamiar wziąć udział w konkursie, ale może po maturach znajdę chwilę, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie powodzenia na maturze! I zapraszam do konkursu;) bo na razie Panie górą:)

   Usuń
  2. Panie zawsze w sprawach odchudzania pierwsze:D

   Usuń

Powiadomienia o nowych wpisach :)