poniedziałek, 24 grudnia 2012

Święta, święta...

Kochani, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkiego co najlepsze, radości i pogody ducha oraz tego, aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepłej, rodzinnej atmosfery. 
Niech to będą wyjątkowe dni w roku, przepełnione miłością i spokojem. A Nowy Rok niech przyniesie Wam szczęście i pomyślność.


3 komentarze:

 1. Wesołych Świąt pani Natalko!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Pani Natalio,
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!
  To będzie na pewno interesujący rodzinnie dla Pani rok, ale mam nadzieje, że znajdzie Pani trochę czasu na pisanie czego sobie innym czytelnikom życzę.
  Mieszkam na stałe w Hiszpanii i powiem szczerze, że różnice w leczeniu są tak duże, że zaczęłam się trochę dokształcać, żeby je zrozumieć i poczuć się pewnie, że mnie tu nikt nie otruje. Kilka wyjaśnień znalazłam na Pani blogu. Teraz mam problem z żelazem... mam cały czas niedobór tego składnika i biorąc zalecaną dawkę od czerwca 40mg i okresowo 80mg(http://www.vademecum.es/medicamento-kilor_ficha_23405 produkt bez recepty)nadal jestem w dolnej granicy normy. Przed Świętami w Warszawie poszłam kupić suplement żelaza i farmaceutka na mój problem zaproponowała mi Biofer firmy Pharbio, który zawiera raptem 9mg żelaza i nieoznaczona przez producenta wartość witaminy C. Czy z żelazem jest jak z Magnezem? Że nie liczy się ilość tylko forma? Może w tym roku poświęci Pani chwilkę na ten pierwiastek... Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Jeśli chodzi o żelazo, to powiedziałabym raczej, że liczy się zarówno dawka, jak i forma, bo od tego zależy ilość, która się wchłonie. Postaram się jeden z najbliższych postów poświęcić na żelazo, bo otrzymuję także drogą mailową sporo pytań o jego wchłanianie itp. a sama z racji ciąży mam już lekką anemię. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

   Usuń

Powiadomienia o nowych wpisach :)